Letnie aktywności – pomysły na wakacje

Letnie aktywności – pomysły na wakacje

Sezon wiosenno-letni to doskonały okres, by jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Ciepłe dni i długie wieczory zachęcają do tego, by wyciskać z wakacji jak najwięcej. Jednak nie powinniśmy spędzać czasu jedynie na hamaku, wylegując się z książką i mrożoną herbatą. Warto poświęcić kilkadziesiąt minut dziennie na wypoczynek w ruchu, który pozytywnie wpłynie na naszą kondycję. Brakuje Ci pomysłu na letnie aktywności dla całej rodziny lub solo? Nie masz ochoty na klasyczny trening lub wizytę na siłowni? Zdecyduj się na inną formę aktywności fizycznej, idealniej na ciepłe miesiące! Zebrałem dla ciebie moje ulubione sposoby na aktywne spędzanie czasu na zewnątrz zarówno samemu, jak i w gronie najbliższych.

Gry zespołowe

Ostatnim razem grałeś w piłkę na lekcjach WF w szkole? Gra w podchody kojarzy Ci się jedynie z harcerstwem? Tego lata reaktywuj ulubione gry zespołowe i zabawy terenowe! Wystarczy, że zbierzesz grupę osób w różnym wieku – mogą to być znajomi ze studiów, współpracownicy lub rodzina, i zaproponuj im partię ulubionej gry. W przypadku grupy o zbliżonych możliwościach fizycznych można rozegrać mecz w siatkówkę, koszykówkę lub piłkę nożną. Jeżeli występuje duża różnica wieku, np. w grupie znajdują się rodzice z dziećmi, można podzielić się na drużyny i zagrać w podchody lub chowanego. Rewelacyjną rozrywką dla najmłodszych jest zabawa w szukanie skarbu – wystarczy przygotować mapę i dobrze ukryć nagrodę, a dzieci z pomocą rodziców z pewnością chętnie wezmą udział w zabawie. Bez względu na to, jaką grę wybierzesz – to świetna metoda na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz sposób na budowanie więzi z najbliższymi.

Zostań turystą we własnym mieście

Tego lata nie możesz pozwolić sobie na tzw. city break? W takim razie odkryj swoje miejsce zamieszkania! Zwiedzając nowe miasto, zazwyczaj w ciągu dnia robimy mnóstwo kroków, chcąc zobaczyć wszystkie atrakcje w krótkim czasie. Jednocześnie nie korzystamy tak często z komunikacji miejskiej jak w rodzinnej miejscowości – w końcu miasto lepiej zwiedzać na własnych nogach niż oglądać je zza szyby tramwaju.  Zastanawiasz się, gdzie szukać inspiracji? Sięgnij po klasyczny papierowy przewodnik lub poszukaj informacji w Internecie – na pewno znajdziesz atrakcje, które Cię zaskoczą! Wybierz się na długi spacer połączony ze zwiedzaniem nowo odkrytej perełki. Mieszkasz na wsi lub w małym miasteczku i znasz miejscowość jak własną kieszeń? W takim razie możesz wybrać się na zwiedzanie najbliższego miasta lub też poszukać atrakcji przyrodniczej, lub zabytku historycznego w swojej okolicy i wybrać się tam rowerem. W ten sposób połączysz dwie fantastyczne letnie aktywności.

Aktywności wodne

Planujesz urlop nad jeziorem? A może w twojej okolicy znajduje się zalew? Postaw na sporty wodne! To ciekawa alternatywa dla pływania, które samo w sobie jest świetną formą aktywności fizycznej. Zastanawiasz się, jakie masz możliwości? Możesz zdecydować się na mody ostatnimi czasy wakeborad, czyli pływanie na desce po wodzie trzymając się liny, którą ciągnie łódka lub specjalny wyciąg. To opcja dla tych, którzy nie boją się zmoczyć! Jeżeli wolisz ograniczyć ryzyko pełnego zanurzenia, możesz wypożyczyć kajak lub łódkę. To doskonałe ćwiczenia na górne partie mięśniowe. Podczas wypadu nad wodę wypada Ci dzień nóg? Zdecyduj się na rowerek wodny! Chociaż z pozoru wydaje się być banalnie prosty, płynięcie pod wiatr potrafi porządnie zmęczyć!

Daj znać w komentarzu, jakie są Twoje ulubione letnie aktywności – zarówno na samodzielne spędzanie czasu, jak i w gronie rodziny lub przyjaciół.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *