Jak przeprowadzić trening brzucha?

Jak przeprowadzić trening brzucha?

Każdy z nas chce cieszyć się piękną sylwetką i przynajmniej delikatnie zarysowanymi mięśniami. Oprócz ogólnej dbałości o ciało to właśnie brzuch jest najczęściej katowany ćwiczeniami. Jednak, aby uzyskać odpowiednie rezultaty należy wykonywać trening nie tylko jednego mięśnia. Jak odpowiednio przeprowadzić trening brzucha? O tym poniżej.

Zacznij od rozgrzewki

Niezależnie od rodzaju treningu, ani stopnia jego zaawansowania. Przed każdym rodzajem ćwiczeń – czy to w domowym zaciszu czy na siłowni, należy go poprzedzić odpowiednią rozgrzewką. Rozciągnięcie wszystkich mięśni to podstawa, która pozwoli uchronić się przed nieprzyjemnymi urazami, naciągnięciami ścięgien czy zakwasami. Po takim przygotowaniu można przejść do ćwiczeń właściwych.

Postaw na różnorodność

Ciągłe wykonywanie tych samych ćwiczeń za bardzo przyzwyczai mięśnie do jednego rodzaju aktywności, a w konsekwencji nie przyniesie zamierzonych rezultatów. Dlatego zdecyduj się na różnorodność i postaw na symulację zarówno mięśni prostych, jak i skośnych brzucha. To pozwoli Ci zadbać nie tylko o odpowiedni kształt Twojego brzucha, ale i o piękną talię, plecy oraz okoliczne mięśnie.

Najlepsze ćwiczenia

Zastanawiasz się które ćwiczenia przyniosą najlepsze rezultaty? Jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń jest… rowerek. To dzięki niemu aktywujesz niskie partie mięśni, jak i te, które są umieszczone wyżej. Kolejnym ćwiczeniem jest unoszenie kolan w zwisie. Dzięki temu wzmocnisz najtrudniejszą do wyrzeźbienia – dolną partię brzucha. Innym przykładem jest wypychanie nóg do góry w pozycji leżącej. To również zadba zarówno o dolne, jak i górne partie mięśniowe. Na kształtowanie mięśni skośnych brzucha będzie miało wpływ uginanie kolan na boki, do wyciągniętych dłoni. I ostatnim z najczęściej polecanych ćwiczeń jest deska, czyli utrzymywanie wyprostowanej pozycji ciała, opierając się na łokciach i stopach, gdzie twarz skierowana jest w kierunku podłogi. Dzięki temu ćwiczeniu zadbasz o ogólne wzmocnienie mięśni pleców, brzucha i pośladków.

Pozostaje tylko… przeprowadzić odpowiedni trening! Powodzenia!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *