Jak szybko schudnąć? Przykładowe ćwiczenia

Jak szybko schudnąć? Przykładowe ćwiczenia

Znakomita większość trenujących rozpoczęła swoją przygodę ze sportem w jednym celu – aby szybko schudnąć. Nie ulega wątpliwości, że zmiana wizerunku zewnętrznego jest najbardziej kuszącym aspektem ćwiczeń fizycznych. Ty również chcesz wysmuklić swoje ciało, ale nie wiesz, jakie ćwiczenia wykonywać? Te treningi pozwolą Ci szybko spalić tłuszcz!

Tabata – nie bez przyczyny nazywana najkrótszym treningiem świata.

Jest idealna dla osób zapracowanych, zabieganych, dla których ciągłą wymówką jest… stały brak czasu. Aby ćwiczyć tabatę potrzebujesz zaledwie czterech minut. Gwarantujemy jednak, że będą to ciężkie cztery minuty okupione hektolitrami potu, a co za tym idzie – regularnie powtarzane przyniosą spektakularne efekty. Tabata polega na bardzo krótkich interwałach o dużej intensywności. Podczas wspomnianych 4 minut wykonujesz ćwiczenie przez 20 sekund na maksimum swoich możliwości, a następnie przez 10 sekund odpoczywasz – i tak naprzemiennie, aż do końca czasu. Ćwiczenia do tabaty mają bardzo wysoką intensywność, która pozwala na błyskawiczne spalanie tłuszczu. Mogą to być na przykład popularne burpeesy! Taki trening nie tylko spala kalorie na treningu, ale też przyczynia się do ich spalania po jego ukończeniu. Pamiętaj jednak, by przeplatać tabaty z innymi formami aktywności, na przykład jeden dzień tabaty, jeden biegania, jeden odpoczynku – takie rozwiązanie nie obciąży Twojego organizmu i pozwoli osiągnąć wymarzone efekty.

Bieganie interwałami – spal więcej kalorii

Wiele osób, które chcą szybko schudnąć, wybiera bieganie. I słusznie, bo ten typ aktywności jest najłatwiej dostępny i pozwala spalić mnóstwo kalorii. Warto jednak wiedzieć, jak biegać, by wycisnąć z każdego joggingu tyle, ile się da. Najlepszą metodą na bieganie dla smukłej sylwetki są zdecydowanie interwały. Podobnie, jak w tabatach, naprzemiennie przyspieszamy i zwalniamy. Sami możemy ustalić odcinki czasu lub odległości, jednak najważniejsze, by mieszać szybki sprint z umiarkowanym marszem. Takie bieganie nie zmęczy Cię tak mocno, jak bieganie ciągle tym samym, szybkim tempem, a poza tym spali tłuszcz i pozwoli wyrobić świetną formę!

Crossfit – najszybciej rozwijający się trening

Crossfit

Jeśli chodzi o wypracowanie formy, to najlepiej zadziała aktywność fizyczna, która stosunkowo niedawno pojawiła się w Polsce, jednak błyskawicznie zjednała sobie rzesze fanów. Crossfit to tak zwany trening mieszany, w którym naprzemiennie wykonuje się ćwiczenia siłowe, gimnastyczne i biegowe. Jest bardzo wymagający, ale przekłada się to na efekty – nie tylko spadek masy tłuszczowej, ale także rzeźba, siła, zwinność czy szybkość. Jeśli więc szukasz czegoś innego od biegania i standardowych ćwiczeń na siłowni, to crossfit na pewno przypadnie Ci do gustu!

Niezależnie od tego, którą z dyscyplin wybierzesz, Twoje ciało zacznie się zmieniać, bo każdy ruch przybliża Cię do wymarzonego celu. Nie można jednak zapomnieć o tym, że większą część sukcesu osiągamy… w kuchni. Dlatego poza regularnymi treningami dbaj też o regularne, zdrowe posiłki!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *