Co to jest Crossfit? w czym Ci on pomoże?

Co to jest Crossfit? w czym Ci on pomoże?

W ostatnim czasie Crossfit zyskał na popularności. Pojawiło się więcej zajęć tego typu, artykułów i video. Jednak… czym tak naprawdę jest nowa forma aktywności?

Crossfit to rodzaj treningu mieszanego, o formie zbliżonej do cardio. Charakteryzuje się dużą intensywnością i różnorodnością wykonywanych ćwiczeń z jak najkrótszą przerwą między seriami. Tętno maksymalne mieści się na poziomie 60-70%, dzięki czemu crossfit często uznawany jest za tę formę aktywności, która pozytywnie wpływa na metabolizm, a jednocześnie redukuje ilość tkanki tłuszczowej.

Trening odbywa się w tak zwanym boxie, czyli specjalnie do tego przeznaczonym miejscu, w którym znajdują się wszystkie niezbędne sprzęty, takie jak: skrzynie, skakanki, sztangi, liny itp..

Crossfit to połączenie gimnastyki i treningu wytrzymałościowego z elementami podnoszenia ciężarów. Dzięki takiemu zestawieniu pracujesz nad zwiększoną wydajnością w dziesięciu obszarach, takich jak: wytrzymałość, kondycja, siła, moc, gibkość, wydolność krążeniowo-oddechowa, szybkość, zwinność, równowaga, koordynacja.

Zastanawiasz się co możesz zyskać dzięki takim treningom? Przede wszystkim wzmocnisz mięśnie i stawy na obszarze całego ciała. Ponadto oszczędzasz czas – zajęcia są krótkie, a bardzo intensywne. Dzięki różnorodności ćwiczeń każdy trening może być inny, a Ty nie wpadniesz tak szybko w monotonię. Jednak największą zaletą jest ogólna poprawa kondycji i samopoczucia.

Nadal masz wątpliwości? Nie zwlekaj i spróbuj swoich sił w treningu typu Crossfit!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *