Ile razy w tygodniu trenować fitness?

Ile razy w tygodniu trenować fitness?

Pytanie o to, ile razy w tygodniu trenować fitness, jest jednym z najczęściej pojawiających się w kwestii tej dyscypliny sportowej. Aby jednak dokładnie zaplanować swój cykl treningowy, konieczne jest konkretne wyznaczenie własnego celu. Chcesz spalać tłuszcz? Rzeźbić sylwetkę? A może zależy ci już tylko na podtrzymaniu wagi? Każdy z tych przypadków trzeba rozpatrzyć osobno!

Ile razy w tygodniu trenować fitness, gdy chcesz szybko spalić tłuszcz?

Nadmiar tkanki tłuszczowej to zdecydowanie jedna z najczęstszych motywacji, która towarzyszy nam przed rozpoczęciem przygody z aktywnością fizyczną. Oponka na brzuchu, cellulit na udach czy pośladki, których dosięgła już grawitacja są zdecydowanie passe. Dziś każdy może dbać o to, by jego sylwetka wyglądała świetnie. Aby zyskać pożądany efekt, musisz przede wszystkim pozbyć się zalegającej tkanki tłuszczowej, w czym bez problemu pomogą ci zajęcia fitness. Pytanie tylko, ile razy w tygodniu serwować je sobie w tym wypadku? Zdecydowanie jak najczęściej! Na początku przygody z aktywnością fizyczną musimy popracować trochę ciężej (z większą częstotliwością), by zobaczyć progres. Spalanie tłuszczu będzie przebiegać o wiele szybciej, jeśli postanowisz (i wprowadzisz postanowienie w życie) trenować fitness 3 razy w tygodniu. Taka systematyczność jest optymalna dla osoby początkującej i pozwoli jej szybko pozbyć się zbędnych kilogramów.

Ile razy w tygodniu trenować fitness, gdy chcesz wyrzeźbić mięśnie?

Gdy nasze ciało zacznie się ujędrniać, a mięśnie coraz bardziej uwidaczniać, to znak, że ogromna część pracy nad sylwetką już za nami! Nie oznacza to jednak, że możemy spocząć na laurach. Wręcz przeciwnie! Twoja figura będzie wyglądać jeszcze lepiej, gdy skupisz się na rzeźbie. W drugim etapie treningowym możesz postawić na klasyczny fitness czy aerobik 2 razy w tygodniu, a trzeciego dnia treningowego wzbogać swoją sesję obciążeniami. Budowanie mięśni najlepiej przebiega, gdy do programu aktywności włączymy trening siłowy. Nie musisz jednak bieg na siłownię i wyciskać sztangi, szczególnie jeśli za tym nie przepadasz. Wystarczy para hantli lub butelki z wodą, by dołączyć do swoich treningów fitness elementy siłowe, które sprawią, że mięśnie będą bardziej widoczne i silniejsze.

Ile razy w tygodniu trenować fitness, gdy chcesz utrzymać wagę na stałym poziomie?

Każdy z nas w którymś momencie trenowania dochodzi do ściany – ogarnia nas wtedy rezygnacja i chęć odpuszczenia. Nie da się wyglądać lepiej, nasza sylwetka jest pięknie wyrzeźbiona, jędrna i smukła, czyli taka, jaką sobie wymarzyliśmy i na którą bardzo ciężko pracowaliśmy. Jak jednak dobrze wiesz, nawet wtedy nie wolno całkowicie porzucać treningów. Musisz wiedzieć, że każda decyzja dotycząca odpuszczenia sobie treningu danego dnia pociąga za sobą następną i następną – z tego powodu powstaje zapętlona nić rezygnacji a to z kolei skutkuje utratą formy. Żeby do tego nie dopuścić, zaplanuj systematyczne treningi fitness w miarę własnych możliwości czasowych. Ćwicz jeden raz w tygodniu, dwa, jeśli masz taką możliwość, jednak pamiętaj, że regularność jest kluczem do sukcesu, a aktywność fizyczna to nie tylko perfekcyjnie wyrzeźbione ciało, ale też zdrowie i świetne samopoczucie!

Nigdy nie odpuszczaj!

Choć osoby bardziej zaawansowane, które mają na swoim koncie spore osiągnięcia, mogłyby nieco sobie odpuścić, z reguły dzieje się wręcz odwrotnie. Gdy raz zakochasz się w fitnessie, okaże się, że zmniejszenie ilości treningów w tygodniu będzie dla ciebie ogromną stratą! Z pewnością warto wygospodarować dla siebie 3 godziny tygodniowo na fitness. Ten czas i praca, którą w trakcie jego trwania wykonasz na sali treningowej, to znakomite efekty dla twojej sylwetki i ogólnego samopoczucia. Dodatkowo udowodnisz sobie, że jesteś w stanie wykonywać regularne ćwiczenia w celu utrzymania znakomitej formy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *