Pizza może być zdrowa

Pizza może być zdrowa

Pizza jest jednym z najczęściej spożywanych fastfoodów. Kojarzy się ją z niezdrowym jedzeniem, którego nie należy spożywać podczas odchudzania. Sam proces redukcji tkanki tłuszczowej często jest kojarzony z licznymi wyrzeczeniami i ograniczeniami. Naturalnie niezbędny jest ujemny bilans kaloryczny, co wcale nie oznacza, że nie można spożywać pizzy.

Zdrowe wersje pizzy

Pizza może być zdrowa pod warunkiem, że zostaną dobrane odpowiednie składniki do jej sporządzenia. Naturalnie, jeśli doda się dużą ilość produktów o dużej kaloryczności takich jak boczek czy salami to nie będzie ona odpowiednia pod względem zdrowotności.

Najlepszym sposobem na dobrą i zdrową pizzę jest zrobienie jej samemu. Najkorzystniejsze jest wtedy użycie do tego celu warzyw, chudego mięsa typu kurczak czy indyk, ryb. Decydując się na sosy do pizzy nie należy wybierać tych kupnych, które zawierają w sobie dużo chemii. Chcąc uzyskać sos czosnkowy wystarczy jogurt naturalny oraz ząbek czosnku. Następnie należy odpowiednio go przyprawić i gotowe. Świetnymi dodatkami mogą okazać się oliwki czy ser feta. Można przygotować także pizzę w wersji na słodko. Wystarczy dodać odpowiednie owoce do tego celu, takie jak ananas czy nawet śliwki.

Zalety przyrządzania pizzy własnoręcznie

Taka pizza prócz swojej niskiej kaloryczności, zawiera także odpowiednie ilości witamin i składników odżywczych. Jest to świetna opcja dla osób, które walczą z nadprogramowymi kilogramami, a z drugiej strony chcą zjeść coś innego niż zwykle. Jeśli jeść pizzę to jedynie własnoręcznie przygotowaną. Wtedy mamy pewność co do jakości oraz pochodzenia składników. Jest to świetna alternatywa dla niezdrowych i często tłustych pizz, które są obfite w puste kalorie, całkowicie nieprzydatne dla organizmu.
Jak widać zdrowe odżywianie nie wymaga nie wiadomo jakich poświęceń.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *