Pod Norenami, Kraków

Pod Norenami, Kraków

Na krakowskiej, wegańskiej mapie pojawiło się ostatnio nowe miejsce – Pod Norenami. Całkowicie bezmięsne menu stworzone zostało z myślą o fanach wegetariańskiej i wegańskiej, zdrowej kuchni z azjatyckim twistem. Restauracja od kilku dni przyciąga miejscowych maniaków niecodziennych dań. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim przyjemny dla oka wystrój wystrój i pyszna kuchnia inspirowana orientem. Czy pomysł połączenia kuchni azjatyckiej i braku mięsa wypali? Jak restaurację oceniają mieszkańcy Krakowa?

Dogodna lokalizacja

Zacznijmy od początku, czyli od lokalizacji. Restauracja położona jest przy ulicy Krupniczej, więc niemal w wegetariańskim sercu miasta. Dojazd komunikacją miejską jest bardzo prosty. Szyld restauracji jest minimalistyczny i zachęcający. Po wejściu rzucają się w oczy orientalne, azjatyckie akcenty – klient po przekroczeniu progu Pod Norenami dokładnie wie, jakich smaków się spodziewać. Wnętrze jest naprawdę przestronne i utrzymane w czystości. Stoliki oddalone są od siebie w odpowiedniej odległości co zapewnia możliwość swobodnej rozmowy.

Dla każdego coś…

Jakie jest menu Pod Norenami? Proste i rozbudowane zarazem. Proste, bo bardzo przejrzyste. Każda potrawa wykonana jest z kilku świeżych składników, bez zbędnych ulepszaczy. Rozbudowana, bo lista dań oferowanych przez restaurację jest naprawdę długa. Prawda jest taka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Są potrawy dla wegetarian, weganów, dzieci oraz osób lubiących ostre dania. Do Pod Norenami zaprosić możesz więc całą swoją rodzinę – na pewno nikt nie opuści lokalu głodny.

Wyjątkowy smak

Z jakich potraw słynie restauracja? Przede wszystkim ze znanej już chyba w całym Krakowie zupy seczuańskiej. Zupa ostro-kwaśna z makaronem ryżowym zachwyci każdego, kto lubi pikantne, ciepłe dania. Do wyboru jest też pyszne, bezmięsne sushi. Pod Norenami to również potrawy z „wegemięsa”, czyli tofu bądź seitan. Ich smak z pewnością wprawi w zaskoczenie te osoby, które nie przywykły do bezmięsnych potraw. Wegemięso można tutaj znaleźć w potrawach takich jak ramen, Czy warto odwiedzić Pod Norenami? Oczywiście! Pod Norenami to świetny wybór na popołudniowy lunch lub rodzinny obiad.1 thought on “Pod Norenami, Kraków”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *